About logo u69 a42ea09cfe80c973dfa97778e279e7fe6949894fa32cde45c4e2c2b303148326

O projekcie

My bd2b14ced1d57d4786ff3bb67d406df87aac0559d96b77cc57a9fdd62f573bb3

"Z maluchem" powstało z myślą o rodzicach i ich dzieciach. To projekt Fundacji "Rodzic w mieście", który ma pomóc rodzicom w znalezieniu przyjaznych miejsc - kawiarni, restauracji, domów kultury, teatrów, muzeów .

Wszystkie miejsca na stronie są przez nas sprawdzone. Nas, czyli rodziców. Testujemy je z naszymi dziećmi, sprawdzając czystość kącików dziecięcych, swobodę wjechania wózkiem czy ofertę menu. Stąd gwiazdki, które mają Wam ułatwić decyzję przy wyborze miejsca. Zależy nam, aby informacje na tej mapie były aktualne i rzetelne , dlatego nie znajdziecie tutaj ofert sponsorowanych i opisów przygotowanych przez właścicieli restauracji. Miejsca oceniamy pod względem przystosowania dla dzieci. Nie wykwintność dań, nie ceny, tylko to, czy w toalecie znajduje się przewijak, jak czysty i przyjazny jest kącik dla dzieci, czy bezpiecznie tam będzie Tobie i Twojemu maluchowi. Konfrontujemy informacje z oficjalnych stron miejsc z rzeczywistością. Ranking jest prosty: * - bez szału, ** - dobrze, *** - bardzo fajnie.

Placów zabaw nie oceniamy, bo są to miejsca dostępne bezpłatnie i jedni wolą piasek, a inni miękką nawierzchnię.

Szczerze przyznajemy, że miejsca które reklamują się jako dedykowane dzieciom bądź rodzinne oceniamy nieco surowej niż pozostałe. Wynika to z naszego przekonania, że jeżeli ktoś chce ściągać do siebie rodziny z dziećmi, to powinien najpierw zastanowić się nad ich potrzebami, a później dopiero chcieć na nich zarobić. 

Projekt jest żywy i systemamytnie uzupłeniany. Dlatego wybaczcie, jeśli jeszcze nie znajdziecie na nim miejsc w swojej dzielnicy lub niektórych knajpek. Zgłaszajcie je do nas, a na pewno je sprawdzimy! kontakt@zmaluchem.pl.

A jeśli chcecie więcej poczytać o działaniach fundacji Rodzic w mieście to zapraszamy na stronę: www.rodzicwmiescie.pl

Tak oznaczamy miejsca przyjazne dzieciom: