About logo u69 a42ea09cfe80c973dfa97778e279e7fe6949894fa32cde45c4e2c2b303148326

O projekcie

My bd2b14ced1d57d4786ff3bb67d406df87aac0559d96b77cc57a9fdd62f573bb3

"Z maluchem" powstało z myślą o rodzicach i ich dzieciach. Prowadzę je ja - Agnieszka, mama półtorarocznego chłopca.

Gdy urodził się mój syn i zaczęłam szukać miejsc, w którym możemy razem spędzić czas, okazało się że nie jest tak łatwo. Dlatego postanowiłam stworzyć mapę warszawskich miejsc, w których można bezpiecznie spędzić czas z małym dzieckiem. Małym, czyli takim które szybko się nudzi przy stoliku, potrzebuje przewijaka lub musi być nakarmione piesią. 

Wszystkie kawiarnie i restauracje są przez nas sprawdzone. Stąd gwiazdki, które są rankingiem i mają Wam ułatwić decyzję przy wyborze miejsca. Zależy mi na tym, aby informacje na tej mapie były aktualne i rzetelne. Nie znajdziecie tutaj ofert sponsorowanych i opisów przygotowanych przez właścicieli restauracji. Oceniam przystosowanie dla dzieci. Nie menu, nie ceny, tylko to czy jest przewijak, czy kacik dla dzieci jest czysty, czy bezpiecznie tam będzie Tobie i Twojemu maluchowi, a przede wszystkim konfrontuję informacje z oficjalnych stron knajp z rzeczywistością. Ranking jest prosty: * - bez szału, ** - dobrze, *** - bardzo fajnie.

Jeśli jakieś miejsce nie ma gwiazdek to znaczy, że jeszcze go nie sprawdziłam osobiście, ale uznałam, że jest warte pokazania go na mapie. Dotyczy to głównie miejsc prowadzących działalność kulturalną. Placów zabaw nie rankinguję, bo są to miejsca dostępne bezpłatnie i jedni wolą piasek, a inni miękką nawierzchnię.

Szczerze przyznaję, że miejsca które reklamują się jako dedykowane dzieciom bądź rodzinne oceniam nieco surowej niż pozostałe. Wynika to z mojego przekonania, że jeżeli ktoś chce ściągać do siebie rodziny z dziećmi to powinien najpierw zastanowić się nad ich potrzebami, a później dopiero chcieć na nich zarobić. 

Projekt jest żywy i systemamytnie uzupłeniany. Dlatego wybaczcie jeśli jeszcze nie znajdziecie na nim miejsc w swojej dzielnicy lub knajpek, o których wiecie, że istnieją. Zgłaszajcie je do mnie, a na pewno je sprawdzę! kontakt@zmaluchem.pl

. A jeśli chcecie więcej poczytać o naszym miejskim życiu to zapraszam na bloga Rodzic w mieście - www.rodzicwmiescie.wordpress.com Tak oznaczamy miejsca przyjazne dzieciom: